Johnny Depp

Johnny-Depp-moviesdrop.com

Zdjęcie: moviesdrop.com

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów filmowych, utytułowany i doceniany artysta, zamieszany w liczne skandale obyczajowe z udziałem znanych gwiazd, jak Vanessa Paradis czy Amber Heard.

Jego droga do wielkiej, światowej kariery była długa i trudna, a rozpoczęła się od występów w rozmaitych grupach muzycznych, kiedy to jako nastolatek został wyrzucony ze szkoły i postanowił działać na własną rękę, decydując się na karierę muzyka. Jednak to aktorstwo okazało się jego życiowym powołaniem. Niewątpliwym przełomem, który zadecydował o jego dalszym, zawodowym życiu była rola Glena Lantza w „Koszmarze z ulicy Wiązów” z 1984 roku. Kolejny, znaczącym krokiem w karierze, dzięki któremu zwrócił na siebie uwagę reżyserów i filmowych producentów był udział w serialu telewizyjnym „21 Jump Street” z 1987 roku, w którym zagrał rolę detektywa Hansona.

Edward Nożycoręki” – „Co gryzie Gilberta Grape’a”

Do najważniejszych i najciekawszych ról z wczesnego etapu kariery Johnny’ego Deppa należą dwie szczególne kreacje, a zarazem role tytułowe w filmach „Edward Nożycoręki” oraz „Co gryzie Gilberta Grape’a”.

Zrealizowany w 1990 roku film „Edward Nożycoręki” w reżyserii Tima Burtona zapoczątkował późniejszą, bardzo owocną współpracę aktora z reżyserem, a ponadto pozwolił Deppowi na zaprezentowanie pełni swoich aktorskich możliwości oraz doskonałej kreacji androida z nożycami zamiast dłoni sprawiając, iż film utrzymany w konwencji baśniowej stał się jedną z najciekawszych filmowych produkcji.

W zupełnie innej konwencji utrzymany jest dramat z 1993 roku „Co gryzie Gilberta Grape’a”, w którym Johnny Depp zagrał tytułowego bohatera dźwigającego na swoich barkach szczególnie trudne życiowe sprawy. Ta rola przyczyniła się do umocnienia aktorskiej pozycji Johnny’ego Deppa i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych filmowych kreacji wszech czasów.

Demoniczny Jack Sparrow

Jedną z najpopularniejszych filmowych kreacji Johhnyego Deppa jest niewątpliwie rola zwariowanego kapitana statku pirackiego Jacka Sparrowa w filmie „Piraci z Karaibów : Klątwa Czarnej Perły”. Doskonała charakteryzacja w połączeniu z niezapomnianą grą aktorską znalazła uznanie krytyków i publiczności, w związku z czym Depp jeszcze trzykrotnie wcielił się w rolę kapitana w produkcjach „Piraci z Karaibów : Skrzynia umarlaka”, „Piraci z Karaibów : Na krańcu świata” oraz „Piraci z Karaibów : Na nieznanych wodach”.

Owocna współpraca z Timem Burtonem

Rozpoczęta dzięki filmowi „Edward Nożycoręki” współpraca z reżyserem Timem Burtonem znalazła kontynuację w kilku produkcjach. Do szczególnie interesujących zaliczyć należy przede wszystkim film „Czarlie i fabryka czekolady” z 2005 roku w którym Depp wcielił się w niełatwą rolę dziwacznego właściciela fabryki czekolady Willy’ego Wonka.

Dziesięć lat później powstała bardzo wyjątkowa produkcja będąca adaptacją książki Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”, w której Johnny Depp brawurowo zagrał rolę Szalonego Kapelusznika.

Dowiedz się czegoś więcej na temat J. Depp’a na stronie znanyczlowiek.pl – Johnny Depp.

W tym roku miała premierę druga część filmu oparta na kolejnej części książki pod tytułem „Alicja po drugiej stronie lustra”, w której aktor ponownie wcielił się w rolę Kapelusznika.

Więcej informacji o mniejszych i większych gwiazdach znajdziecie na stronie www.znanyczlowiek.pl.

Dodaj komentarz