Uczymy psa czystości

pies8

Wiele posiadaczy psów marzy o tym, aby uczynić toaletę ich zwierząt bardziej zdyscyplinowaną. W ten sposób, pozbywamy się ważnego problemu, jakim są w końcu nieczystości pojawiające się w naszym domu. Jednak czystości należy psa nauczyć wyrabiając w nim pozytywne nawyki, takie jak załatwianie swych potrzeb jedynie na dworze. W ten sposób możemy połączyć wyprowadzanie psa i zdrowotnego dla niego spacery z jednoczesnym wyrabianiem u niego pozytywnych nawyków w zakresie toalety.

Jeżeli nasz pies to szczeniak, musimy pamiętać o jego nieregulowanej pracy pęcherza, który odzywa się zwykle po 5 do 30 minut po każdym zjedzonym posiłku. W tym czasie należy po prostu udać się z małym pupilem na dwór i dać mu czas oraz zapewnić odpowiednie miejsce do oddania naglącej go potrzeby. Jeżeli nasz piesek oddaje jednak mocz lub kał w miejscach w domu, to możemy być pewni, że będzie on powielał swój nawy w jednym wyznaczonym wcześniej miejscu, jakie rozpoznaje swym nosem po zapachu. Dlatego domyślając się obecności niemiłej niespodzianki, to możemy być pewni, że zastaniemy ją w dokładnie tym samym miejscu co wcześniej zdarzało nam się ją odnajdywać.

Przejrzyj oferty na http://studiopsiaka.pl/oferta/.

Jeżeli natomiast chcemy naszego pupila nauczyć załatwiania swych potrzeb w jednym wyznaczonym miejscu, potrzebne będzie przeprowadzenie specjalnego treningu czystości. Potrzebna do tego będzie pewna doza cierpliwości, którą należy okazywać za każdym razem, jak tylko nasz pies zacznie oddawać swoją potrzebę w niewyznaczonym do tego miejscu. Jeżeli taka sytuacja się zdarzy, nie należy karać psa, lecz cierpliwie przenieść go w wyznaczone do tego miejsce. Natomiast, gdy tylko nasz pupil nauczy się załatwiać w jednym i tym samym miejscu, warto jest odpowiednio nagrodzić jego starania smakołykiem lub pieszczotą. W przypadku treningu czystości ważny jest również czas, którego potrzeba nam zazwyczaj dużo nim dojdzie do utrwalenia się stałego nawyku.

Dodaj komentarz