Jak zagospodarować przestrzeń dla pracowników?

olowki2

Jeżeli pracujemy w korporacji, to w biurowcach spędzamy większość życia. Nie ma co tego ukrywać. Pracodawcy też to widzą i zaczynają się zastanawiać, jak uprzyjemnić pracownikom pracę i zwiększyć ich efektywność oraz zmobilizować do pracy. Najlepiej działają odpowiednio wyposażone miejsca do odpoczynku. W Japonii pracownicy mają nawet specjalne pomieszczenia, w których można się zdrzemnąć.

Z niewolnika nie będzie pracownika

Choć niektórym pracodawcom trudno jest przyjąć to do wiadomości, to przemęczony pracownik nie będzie zaangażowany w wykonywaną pracę, a dołożenie mu więcej obowiązków nie sprawi, że będzie je wykonywał szybciej. Wręcz przeciwnie. Co w tej sytuacji zrobić? Zainwestować w przestrzeń do odpoczynku.

Hamak, plac zabaw i ściana z roślin

Pierwszym pomysłem jest umieszczenie w wyposażeniu biura hamaka. Kojarzy się pracownikowi z urlopem i odpoczynkiem na wsi. Huśtanie wpływa pozytywnie na pracę mózgu i pomaga się zrelaksować. Hamak można umieścić również pod biurkiem, jeżeli w biurze jest bardzo mało miejsca.

Drugim sposobem na zrelaksowanie pracowników jest plac zabaw. Powinniśmy na nim umieścić huśtawki, a może nawet zjeżdżalnie. Zabawa sprzyja kreatywności. Takie miejsce wprowadza luźniejszą atmosferę i pracownikom jest łatwiej wpaść na dobre pomysły. A później wprowadzić je w życie.

Ogród wertykalny to kolejna propozycja. Kolor zielony pozwala się wyciszyć i odpocząć oczom. Rośliny w biurze również produkują tak niezbędny do efektywnej pracy tlen poza tym. Gdy pracownik podlewa kwiaty, może się przez chwilę przejść, co sprzyja jego zdrowiu. Nawet w niedużym biurze można umieścić ścianę z roślin. Mogą być to tanie, lecz odporne na brak wody gatunki.

Nowoczesne biurowce

To tylko kilka propozycji. Te i wiele innych, będziesz mógł wprowadzić w życie, jeżeli zdecydujesz się na wynajem biura w Tertium Business Park. Jest to kompleks biurowców dopasowanych do najwyższych oczekiwań klienta. Budynki posiadają parking o dużej powierzchni, są ekologiczne. Biuro firmy znajduje się w Krakowie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura. Więcej dowiesz się na stronie tertium business park. Sprawdź!

Dodaj komentarz