Jak utrzymać porządek w łazience?

lazienka3

Piękna i komfortowa łazienka to zasługa nie tylko ceramiki, armatury, wykończenia ścian czy aranżacji wnętrza. Z pewnością dodają one uroku jak chociażby seria Axel Doto. Styl i ostateczny wygląd pomieszczenia to również takie elementy jak rozmieszczenie wieszaków na ręczniki, sposób przechowywania środków do pielęgnacji ciała, kolorystyka dodatków. Nawet niewielkie zmiany w „starej” łazience mogą przynieść ogromne efekty.

Ładny porządek

Sporym utrapieniem naszych łazienek, szczególnie małych, jest wrażenie nieustannego bałaganu. Spowodować go może nawet źle powieszony ręcznik, czy też nieodpowiednie ustawienie w porządku kosmetyków. Czy wygoda korzystania z łazienki z zachowaniem jej estetycznego wyglądu przez cały czas może być jakimś sposobem zachowana?

Zostaw pod ręką tylko najpotrzebniejsze

Najważniejsza jest poważna i męska decyzja – czego w łazience używamy codziennie i tylko te rzeczy zostawmy na wierzchu. Buteleczki perfum, nie ważne jak piękne, nie wyglądają najlepiej gdy są nieco zakurzone, warto więc schować je w szafce czy pojemniku. Sytuacja wygląda podobnie z innymi kosmetykami, zwłaszcza że w większości powinny być chronione przed światłem. Przybory oraz kosmetyki „codziennego użytku” postarajmy się ustawić w taki sposób, by osoby korzystające z nich miały do nich jak najlepszy dostęp. Bardzo praktycznym pomysłem będzie osobna półka dla dzieci, na nieco niższym poziomie niż „dorosłe” półki. Nie zaszkodzi oczywiście przy okazji zadbać o to, by nasze pociechy samodzielnie utrzymywały na swojej półce porządek.

Zaopatrz się w produkty łazienkowe na https://strefalazienek.pl/ – Axel Doto i nie tylko.

Dozownik zamiast mydelniczki

Jednym z bardziej uciążliwych problemów w łazienkach bywa utrzymywanie porządku w okolicy umywalki. Najprostszym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie dozownika mydła do rąk w płynie zamiast zwykłego mydła w kostce. Pozbędziemy się w ten sposób nieestetycznych śladów na mydelniczce, a dozownik łatwo utrzymuje się w czystości. W dzisiejszych czasach dozowniki do mydła stanowią często część większych kompletów wyposażenia – można dobrać je tak, by pasowały do reszty łazienkowych utensyliów.

Dodaj komentarz