Jak odświeżyć stare drzwi w pokoju?

dekoracje drzwi - fototapety

Drzwi to jeden z dosyć niewdzięcznych do restaurowania elementów wyposażenia wnętrza. Zwykłe, białe lub brązowe drzwi po wielu latach użytkowania stają się matowe, poprzecierane i systematycznie brudzone w wyniku normalnego, codziennego używania. Odświeżenie starych drzwi do pokoju jest konieczne z rozmaitych względów praktycznych oraz estetycznych. Szczególnie w przypadku remontu i nowej aranżacji całego mieszkania warto przemyśleć kwestię odświeżenia drzwi w nieco bardziej oryginalny sposób niż pomalowanie skrzydła i futryny białą lub brązową farbą.

Samoprzylepne fototapety jako oryginalna dekoracja drzwi

Na rynku artykułów wyposażenia i dekoracji wnętrz pojawiły się bowiem specjalne samoprzylepne fototapety przeznaczone do naklejenia na drzwi. Wybór kolorów i motywów jest ogromny, dlatego też każdy może znaleźć fototapetę odpowiadająca zarówno osobistym gustom, jak również stylistyce mieszkania oraz konkretnego pokoju, do którego wiodą ozdobione w ten sposób drzwi.

Fototapety można przyklejać na różnego rodzaju drzwi – gładkie, ozdobione szybą, rzeźbione czy niewymiarowe. Wybór odpowiedniego rodzaju fototapety na drzwi pozwoli nie tylko je odświeżyć, ale również zmienić i charakter estetyki całego otoczenia, a także za pomocą rozmaitych trików powiększyć lub poszerzyć optycznie tak drzwi, jak również ścianę pomieszczenia, w którym się znajdują. Dlatego też fototapety na drzwi dobrze prezentują się w każdy, zarówno małym, jak i dużym wnętrzu.

Fototapety na drzwi w dużym oraz małym pokoju

W przypadku dużego, przestronnego pokoju zaaranżowanego w nowoczesny sposób ciekawym pomysłem może być fototapeta na drzwi z motywem tradycyjnej angielskiej, czerwonej budki telefonicznej, grafika abstrakcyjna czy fototapeta imitująca ścianę z cegieł. Do nieco bardziej tradycyjnie zaaranżowanego pokoju pasują wszelkie motywy roślinne o możliwie naturalnych, stonowanych kolorach. Natomiast w przypadku małego, wąskiego pokoju ciekawy rezultat można osiągnąć naklejając na drzwi fototapetę w jasnych, pastelowych lub chłodnych kolorach z motywem morza, perspektywy nieco odległej ulicy czy pomostu. Zawsze należy pamiętać o dostosowaniu kolorystyki fototapety do koloru ściany, łącząc ze sobą odcienie pastelowe lub chłodne oraz dopasowaniu do estetyki pokoju, aby osiągnąć spójną, uporządkowaną całość.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą; http://johome.eu/content/33-fototapeta-na-drzwi – kompleksowe fototapety do domu.

Dodaj komentarz