Taśmy do kinesiotapingu dla zwierząt? Czemu nie!

pies

Kinesio taping coraz bardziej rewolucjonizuje rynek fizjoterapeutyczny i tym samym poszerza zakres swojej działalności. Jeszcze niedawno nie do pomyślenia było to, aby taśmy do tapingu mogły być stosowane na zwierzętach. Teraz, już jest to możliwe. Powstały bowiem taśmy do kinesio tapingu, skonstruowane właśnie z myślą o zwierzętach.

 

To, czym różnią się taśmy do kinesio tapingu przeznaczone dla zwierząt, to przede wszystkim to, jak są skonstruowane. Zwierzęta posiadają bowiem sierść, dlatego też taśma dla zwierząt nie może być skonstruowana w dokładnie taki sam sposób jak dla człowieka. Producent uwzględnił zatem ten fakt, i tasma skonstruowana została w taki sposób, aby w żaden sposób sierści nie uszkodzić. Nie jest też bolesne samo jej zakładanie.

 

Taśmy do kinesio tapingu dla zwierząt odznaczają się jeszcze jednym, bardzo ważnym elementem, który odróżnia je od tych stworzonych dla człowieka. W taśmach kinesio ważne jest to, jak układają się mięśnie osoby, która taśmy nosi. Taśmy do tapingu mają bowiem na celu rozluźnienie mięśni i zniwelowanie obrzęku czy urazu, który występuje. U zwierząt mamy natomiast zupełnie inną anatomię. Mięśnie zwierząt – są ułożone w kompletnie odmienny sposób od tych ludzkich, dlatego też i taśmy zostały do tego dopasowane. Do tej pory stworzono taśmy do tapingu, które przeznaczone są dla koni, jednakże nie jest wykluczone, że pojawią się także takie, które mogą być stosowane na przykład u kotów, czy psów. Wszystko bowiem zależy od tempa badań, które są cały czas prowadzone i mają na celu poszerzenie zakresu terapii kinesio.

 

To, że akurat konie jako pierwsze niejako dostąpiły swoistego zaszczytu stosowania taśm do kinesio tapingu nie jest też niczym dziwnym. Zwierzęta te bowiem są bardzo mocno wykorzystywane – zarówno jeśli chodzi o prace w gospodarstwach domowych, jak i o udział w zawodach. Osoby, które w szczególny sposób są zainteresowane zakupem taśm kinesiology taping, specjalnie stworzonych z myślą o zwierzętach, zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny internetowej, znajdującej się pod adresem kinesio.com.pl

Dodaj komentarz