Wiosenne kurtki dla Panów

kurtka7

Wiosna to taki czas, gdy wszyscy marzą tylko o tym, aby zdjąć z siebie już wreszcie zimowe kurtki i założyć na siebie coś lżejszego. Często jednak jest tak, że nasza wcześniejsza wiosenna kurtka już nie nadaje się na kolejny sezon. Co wtedy zrobić? Pora przejrzeć przegląd męskich kurtek wiosennych. Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Kilka kurtek plus jeden płaszcz

Wśród tego zestawienia, znalazł się również jeden płaszcz. Wszystkie wybrane przeze mnie modele są ponadczasowe i można je założyć wszędzie. I do pracy i na bardziej eleganckie okazje. Prawie wszystkie wykonane są z cieńszych niż zimowe tkanin i nie mają ocieplenia. Wyjątkiem są tu kurtki pikowane męskie, bo posiadają one sztywne wypełnienie, które może pełnić funkcję ocieplenia. W kurtkach wiosennych dominują jasne i bardziej wyraziste kolory niż w kolekcjach zimowych czy jesiennych.

Klasyczny trencz

Przejdźmy więc już do przeglądu. Pierwszym modelem będzie klasyczny trencz. Jedyny płaszcz w tym zestawieniu. Pierwszy jego egzemplarz został uszyty na zlecenie brytyjskiej armii. Jego projektantem Thomas Burberry. Ten fason jest uznawany za kultowy i od wielu, wielu dziesięcioleci nie wychodzi z mody. Oby zostało tak dalej, bo jest to naprawdę krój, który dodaje każdemu mężczyźnie tajemniczości i uroku. Najczęściej trencz występuje w kolorze beżowym. To bardzo uniwersalna barwa, która sprawdzi się w każdych okolicznościach. Doskonale prezentuje się w wersji eleganckiej z garniturem, jak i w codziennej z dżinsami i kardiganem. Ponadczasowy i uniwersalny. Można zastąpić go również cienką dyplomatką bez ocieplenia.

Kurtka pikowana

Kolejnym punktem są kurtki pikowane męskie. Nierozerwalnie jest kojarzona z Wielką Brytanią, dużymi posiadłościami i jazdą konną. Obecnie ze względu na swoją uniwersalność jest lubiana na całym świecie. Kurtka pikowana męska idealnie sprawdza się wiosną oraz jesienią. Mają zazwyczaj prosty i dość szeroki fason. Są pikowane w charakterystyczne kwadraty. Zazwyczaj po bokach mają delikatne rozcięcia. Najlepiej sprawdzą się w stylizacjach codziennych.

Podsumowując, na wiosnę najlepiej wybrać klasyczny trencz lub kurtka pikowana. Pierwszy będzie bardziej odpowiedni na eleganckie wyjścia, a druga na co dzień.

Dodaj komentarz