Jak wybrać prześcieradło?

sypialnia10

Kupienie idealnego prześcieradła najczęściej jest związane, z wyborem, jak najlepszej tkaniny. Naprawdę wybór jest tak szeroki, że łatwo można się w tym pogubić. Najczęściej dostępne są prześcieradła wykonane z frotte lub jerseyu, ale należy pamiętać, że te dwa materiały są jedynie czubkiem góry lodowej. Trudno jest wskazać, który z tych materiałów jest tak naprawdę lepszy, ale gdy będziemy znali ich właściwości, to łatwiej będzie podjąć odpowiednią decyzję.

Prześcieradła z frotte i jerseyu

Tkanina frotte jest zazwyczaj dużo grubsza i bardziej mięsista niż jersey. Ze względu na swoje właściwości, doskonale sprawdzi się w zimowe noce, gdy potrzebujemy ciepła jak powietrza. Prześcieradła frotte, tak samo, jak ręczniki z tego materiału są bardzo chłonne. Prześcieradło z frotte będzie bardzo dobrą alternatywą dla osób, które bardzo się pocą lub po prostu są chore i mają gorączkę. Bardzo dyskusyjna jest natomiast kwestia faktury frotte. Jedni są nią zachwyceni i uznają, że jest miła w dotyku, a inni uznają ją za zbyt szorstką. To jest kwestia bardzo indywidualna. Natomiast jersey ma bardzo miękką i delikatną fakturę, która jest miła dla skóry. Jest dużo cieńsza niż frotte i dobrze przepuszcza powietrze. Łatwo układa się również na powierzchni materaca.

Dwa modele prześcieradeł

Zostaje jeszcze kwestia modelu prześcieradła. Na rynku są dwa: z gumą i bez gumy. Te pierwsze mają dużo zalet i są chętniej wybierane przez konsumentów. Idealnie układają się na powierzchni materaca, nie przesuwają się ani nie zwijają w trakcie snu. Koniec z nocami, w czasie których budziliśmy się przez zrolowane prześcieradło. Takie prześcieradło zapewnia dużo większy komfort snu. Poza tym takie prześcieradło jest dużo bardziej estetyczne. Dobrze naciągnięte na materac wygląda elegancko i schludnie.

Luksusowe prześcieradła z satyny

Poza wymienionymi wcześniej prześcieradłami na rynku są dostępne również wykonane z satyny. Najlepiej sprawdzają się na letnie noce, bo są chłodne. Dobrze przepuszczają powietrze i są jedwabiście miękkie w dotyku. Jednak konsumentów od ich zakupu odstrasza głównie bardzo wysoka cena.

Duży wybór pościeli na https://posciel-kobi.pl/.

Wybór prześcieradła jest bardzo indywidualną kwestią. Należy wziąć pod uwagę swoje preferencje i na ich podstawie podjąć właściwą decyzję. Dobrze jednak kupić prześcieradła z materiału o wysokiej jakości, bo będą bardziej komfortowe i dłużej nam posłużą.

Dodaj komentarz