Czy klimatyzator przenośny będzie dobrym rozwiązaniem do biura?

biuro7

To pytanie pewnie zadaje sobie tuż przed falą upałów, bardzo wielu właścicieli firm. Wiadomo, że kodeks pracy reguluje temperaturę, jaka powinna być w pomieszczeniach i należy tego pilnować. A nie wszyscy pracodawcy mogą sobie pozwolić na montaż klimatyzacji stałej. Tyle tytułem wstępu.

Podział klimatyzatorów

Przejdźmy teraz do sedna problemu. Zacznę od podziału klimatyzatorów, aby trochę bardziej wyjaśnić sprawę. Ogólny podział to podział na klimatyzatory przenośne albo mocowane na stałe. Klimatyzatory mogą być też jednoczęściowe lub dwuczęściowe (typu split). Występuje również klimatyzacja multisplit, czyli system obsługujący wiele pomieszczeń. Każdy klimatyzator jest urządzeniem służącym nie tylko do chłodzenia, ale również do ogrzewania pomieszczeń. W tańszych urządzeniach pomieszczenie jest ogrzewane przez elektroniczną nagrzewnicę, a w droższych przez pompę ciepła. Droższe modele są o wiele bardziej ekonomiczne.

Klimatyzatory przenośne a stacjonarne

Klimatyzatory przenośne są o tyle wygodniejsze od stacjonarnych, że można je ustawić w takim miejscu, w jakim nam w danej chwili to najbardziej odpowiada. Natomiast klimatyzator stacjonarny należy przymocować do ściany lub sufitu na stałe. Niestety klimatyzatory przenośne mają wiele wad. Pierwszą z nich jest niewielka wydajność w porównaniu do klimatyzatorów stacjonarnych. Powoduje to, że zazwyczaj nie są w stanie ochłodzić całego pomieszczenia. Kolejnym problemem jest potrzeba wyeliminowania z nich ciepłego powietrza. Usuwane jest ono z klimatyzatora za pomocą elastycznej rury, którą trzeba umieścić poza pomieszczeniem. Siłą rzeczy, najczęściej wystawia się ją przez okno. Tego typu klimatyzacja w biurze nie sprawdzi się zbyt dobrze. W Krakowie powietrze nie jest zbyt czyste i otwieranie okien, w celu usunięcia ciepłego powietrza jest po prostu zbyt bezsensowne.

Odwiedź stronę http://www.ahs-krakow.pl/ i skorzystaj z usług firmy.

Podsumowanie

Poza tym, gdy gorące powietrze wpada do środka, to cały efekt pracy klimatyzatora zostaje zniwelowany. Klimatyzatory przenośne są dodatkowo głośne i zużywają dużo prądu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie do biura.

Dodaj komentarz